Męska strona diamentów

1.      Obrączki ślubne

Coraz więcej mężczyzn nosi ślubne obrączki zdobione diamentami. Kamienie te, jak i same obrączki symbolizują nierozerwalną miłość. Męskie obrączki mają różne kształty, a także są wykonywane z różnych metali – platyny (1), białego (2), żółtego (3) i różowego złota (4). Dużą popularnością cieszą się obrączki ślubne zdobione czarnymi diamentami lub białymi diamentami w szlifie princess, brylantowym marek Chopard (5) i Bulgari (6). Cechy charakterystyczne? Proste, klasyczne modele zdobione pojedynczymi białymi diamentami.

Podobną obrączkę ślubną nosi m.in. Elton John (7). Zdobiona kilkoma rzędami białych diamentów klasyczna obrączka ślubna przyciąga wzrok (8). Jeszcze piękniejsza jest obrączka w całości zaprojektowana w 2005 roku przez Brada Pitta. Platynową obrączkę (9) zdobi kilka oszlifowanych w szlifie brylantowym diamentów, które podkreślają nietuzinkowy charakter biżuterii. Nic dziwnego, że spodobały się one Jennifer Aniston, ówczesnej żonie aktora.

2.      Diamentowe sygnety

Sygnet jest jedną z najstarszych ozdób noszonych przez królów i szlachciców, dlatego szybko zaczęto go utożsamiać z osobami ceniącymi luksus, wygodę. Sygnety bywają zdobione różnymi kamieniami szlachetnymi oraz diamentami. Jednym z największych kolekcjonerów diamentowych sygnetów jest amerykański raper Puff Diddy (10). Największa słabość? Białe i żółte diamenty umieszczone w biżuterii zaprojektowanej specjalnie dla gwiazdora przez Lorraine Schwartz. Diddy najczęściej zakłada pierścień z gigantycznym żółtym diamentem, zdobionym trójkątnymi diamentami (11). Równie interesujący jest sygnet zdobiony żółtym diamentem w szlifie princess (12). Nieprzeciętna ozdoba zachwyci mężczyzn ceniących najwyższej jakości ozdoby. Marka Choprad stworzyła natomiast sygnet zdobiony białymi diamentami oprawionymi w białe złoto (13). Biżuteria z kolekcji „Happy Diamonds” ma rzesze wielbicieli, do których zaliczają się również mężczyźni. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się sygnety kameryzowane diamentami i rubinami. Precjoza marki Mouavad (14) nie mają sobie równych.

3.      Naszyjniki zdobione diamentami

Męskie naszyjniki z diamentami to przede wszystkim zawieszki w kształcie krzyży lub naszyjniki, do których zaliczają się też łańcuchy. Wielkim zwolennikiem noszenia męskich naszyjników jest amerykański raper Puff Diddy. W swojej kolekcji gwiazdor ma m.in. oszałamiającą zawieszkę w kształcie krzyża (15) w całości zdobioną białymi diamentami i naszyjnik w kształcie koła (16). Równie interesujący naszyjnik posiada także amerykański raper Drake (17), który za swój klejnot zdobiony diamentami w kształcie serca zapłacił blisko milion dolarów. Piosenkarz Pharell Williams słynie z doboru najlepszej na świecie biżuterii. Do długich, diamentowych naszyjników (18) dobiera brosze i inną, niezwykle stylową biżuterię.

Nieco prostszy wzór naszyjnika zaprezentował także Seal (19), na którym największe wrażenie wywarł wygląd biżuterii. Przepiękne naszyjniki dla mężczyzn są dziełem takich marek jak Mouavad (20). Zaskakują klasycznym designem, a białe diamenty w szlifie brylantowym podkreślają ich ponadczasowy wygląd.

4.      Bransolety diamentowe

Diamentowe bransolety takich firm jak Cartier (21) są marzeniem niemal każdego mężczyzny. Nic dziwnego, że klasyczne wzory biżuterii cieszą się dziś niesłabnącą popularnością. Wiedzą o tym gwiazdy. Puff Diddy (22) i Pharrell Williams (23) kochają nie tylko niezwykłe diamentowe sygnety, ale i bransolety. Wielu mężczyzn ceni także klasyczne bransolety, a jedną z takich osób jets Antonio Banderas (24). Na jednej z gal aktor hiszpańskiego pochodzenia, zaprezentował przepiękną bransoletkę zdobioną białymi diamentami, prawdopodobnie marki Mouavad.

5.      Kolczyki z diamentami

Kolczyki diamentowe, których szczyt popularności przypadł na XVIII wiek, mają coraz więcej zwolenników nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn. Dawniej kojarzone z biżuterią żeglarzy, coraz częściej kolczyki są noszone przez kochających nowoczesność mężczyzn. Popularne są zwłaszcza kolczyki zdobione białymi i czarnymi diamentami w szlifie radiant, brylantowym i princess. Taka jest też biżuteria światowych marek. Kiedy kilka lat temu Graff Diamonds zaprezentował komplet złożony z męskiego sygnetu i kolczyków (25), wielbiciele klasycznej biżuterii oniemieli. Tym bardziej że biżuterię zdobiły najlepszej jakości białe i żółte diamenty. Diamentowe kolczyki chętnie noszą też gwiazdy. Znany piłkarz David Beckham (26) ma w swojej kolekcji wiele niesamowitych kolczyków, jednak najczęściej zakłada diamentowe sztyfty. Podobną biżuterię noszą też Will Smith (27) i Pharrell Williams (28).

6.      Spinki do mankietów

Spinki do mankietów są najczęściej wybieraną biżuterią przez mężczyzn. Noszone na różne szczególne okazje mogą być klasyczne lub nowoczesne, jednak cechą wspólną spinek do mankietów jest ich doskonałe wykonanie. Szczególnie wyjątkowo wyglądają spinki do mankietów zdobione diamentami, czego dowodem są spinki Graff Diamonds (29). Zdobione różnymi kamieniami – rubinami, szmaragdami (30) są unikatowymi precjozami. O tym, że spinki do mankietów są designerską ozdobą, wie także Cartier. Francuska marka jubilerska przygotowała kilka propozycji dla mężczyzn, łącząc z białym złotem białe diamenty (31). Efekt? Zniewalające spinki do mankietów, które olśniewają. Zdumiewające są także spinki do mankietów od van Cleef&Arples (32) zdobione diamentami oprawionymi w wysokiej próby żółte złoto. Biżuteria pochodząca z kolekcji Alhambra jest doskonałą propozycją dla mężczyzn kochających luksus i jedyne w swoim rodzaju klejnoty.

Komentarze (0)