Ślubne inspiracje. Biżuteria ślubna z diamentami

1.      Ślubne obrączki

Obrączki ślubne od kiedy zaczęto je tworzyć zawsze miały okrągły kształt. Już w starożytnym Egipcie stały się symbolem niekończącej się miłości. Wierzono, że okrągły kształt obrączek ślubnych był magiczny, stąd też czasami nazywano je „magicznym okręgiem”. Pędy roślin szybko zastąpiono kością słoniową, skórami i żelazem. Ślubne obrączki noszono na serdecznym palcu lewej dłoni, ponieważ biegnąca z palca żyła biegła prosto do serca. Zwyczaj wymieniania się obrączkami ślubnymi pochodzi ze starożytnego Rzymu, jednak największa rewolucja miała nadejść. W Izraelu tamtejsi złotnicy zaczęli w I tysiącleciu p.n.e. wytwarzać obrączki ze złota. Do dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych kruszców.

Chociaż ślubne obrączki jubilerzy zdobią szafirami, rubinami, szmaragdami, a czasem tanzanitami, obecnie największą popularnością cieszą się te z białymi diamentami (1). Ze względu na swój kolor kamienie symbolizują czystość Panny Młodej. Jednak pierwsze obrączki ślubne kameryzowane diamentami nosili Włosi. Według nich diamenty oznaczały zgodę, czystość, dominację mężczyzny w związku. 

Diamenty, najczęściej w szlifie brylantowym (2) lub princess (3) wyglądają fantastycznie zarówno w połączeniu z białym (4), żółtym (5), różowym złotem (6) lub platynie.

Doskonale wiedziała o tym amerykańska aktorka Ellen Barkin (7), która kilka lat temu sprzedała wyjątkową obrączkę ślubną zdobioną 4 rzędami białych diamentów. Projekt van Cleef&Arples (8) stał się jednym z kultowych modeli ślubnych obrączek. Ciekawą obrączkę ślubną nosiła też Elizabeth Taylor. Gwiazda zdecydowała się na białe diamenty w szlifie princess w złotej oprawie (9). Choć najczęściej aktorka nosiła wartą kilkadziesiąt milionów dolarów biżuterię, równie szybko co naszyjniki, bransoletki, kolczyki i pierścionki znalazła nowego nabywcę.

Bardzo podobne ślubne obrączki oferuje też Graff Diamonds (10). Białe diamenty w fantazyjnych szlifach, dodadzą blasku każdej Pannie Młodej. Chociaż największą popularność zdobyły diamenty w szlifie brylantowym i princess, coraz więcej zwolenników mają też kamienie w kształcie serca. Równie intrygujące są obrączki ślubne zdobione żółtymi i różowymi diamentami (11). Biżuteria zatopiona w różowym i żółtym złocie jest idealną propozycją dla wielbicielek kolorowych diamentów. Klasyczne i proste obrączki ślubne proponuje firma Cartier. Jeden rząd najczystszych diamentów w oprawie z białego lub żółtego złota (12) zachwyci pasjonatów doskonałej i nieszablonowej biżuterii.

2.      Kolczyki zdobione diamentami

Przyszłe Panny Młode najczęściej wybierają klasyczne, zdobione pojedynczymi kamieniami kolczyki, są one częstym uzupełnieniem diamentowej obrączki ślubnej lub pierścionka zaręczynowego. Podobnie jak w przypadku obrączek ślubnych dużą popularnością cieszą się te zdobione białymi diamentami (13) lub perłami (14). Kolczyki zdobione diamentami mają szlif brylantowy (15) lub princess (16). Przepiękne wzory biżuterii Cartier, rozsławione m.in. przez Meghan Markle (17), wyglądają zjawiskowo na uszach Panny Młodej. Diamenty w szlifie brylantowym otacza ażurowy wianuszek zdobiony mniejszymi diamentami. Jest to oszałamiająca ozdoba dla każdej kobiety ceniącej piękne klejnoty.

Kamienie w kształcie serca (18) podkreślają z kolei delikatną i subtelną stylizację Panny Młodej. Obok kolczyków z pojedynczymi kamieniami modne są precjoza z kilkunastoma diamentami (19, 20). Coraz więcej Panien Młodych decyduje się właśnie na taką biżuterię, oferowaną m.in. przez Graff Diamonds.

3.      Pierścionki zaręczynowe z diamentami

Odkąd w 1477 roku książę Maksymilian Austriacki ofiarował Marii Burgundzkiej nietuzinkowy pierścionek zaręczynowy z diamentem, moda na diamentową biżuterię nie przygasła ani na moment, do czego przyczyniła się nowa oprawa diamentu – Tiffany setting (21). Dzięki niej kamień miał o wiele więcej światła, przez co pierścionki zaręczynowe w tej oprawie wyglądają imponująco. Tiffany setting wykorzystuje także wiele innych firm jubilerskich, ale to właśnie klejnoty Tiffany są obiektami pożądania wielu kobiet. Podobnie jak w przypadku pozostałej biżuterii ślubnej, najwięcej diamentów otrzymuje szlif princess (22) i brylantowy (23). Coraz częściej jubilerzy sięgają także po szlify fantazyjne, szczególnie modne są diamenty w kształcie gruszki (24) lub serca (25). Diamenty symbolizują niekończącą się miłość, dlatego są obowiązkowymi kamieniami zdobiącymi pierścionki zaręczynowe.

Wiedzą o tym nie tylko gwiazdy, ale również europejskie rodziny królewskie, gdzie pierścionek zaręczynowy z diamentem jest obowiązkowym precjozum. Kolekcje pierścionków zaręczynowych oferują najsłynniejsze firmy jubilerskie, a wśród nich Tiffany (26), De Beers (27), Graff Diamonds (28), Bulgari (29) czy Boucheron (30), a ilość zjawiskowych klejnotów przyprawia o zawrót głowy.

4.      S=Diamentowe spinki do mankietów

Spinki do mankietów są biżuterią używaną przez mężczyzn na szczególne okazje, tj. ślub czy inne ważne uroczystości. Szczególną popularnością cieszą się te wykonane z białego, żółtego złota, platyny, kameryzowane białymi diamentami. Van Cleef&Arples (31), Cartier (32), Bulgari (33), Bouchron (34) to tylko niektóre marki specjalizujące się w wykonywaniu spinek do mankietów. Wyrafinowane ozdoby z białymi diamentami stanowią dodatek dla każdego Pana Młodego, a kunszt ich wykonania zniewala.

0,70 ct 585 (14k)
Cena 3 990,00 zł
0,70 ct 585 (14k)
Wenus Obrączka z diamentami z białego złota z diamentami o masie 0,70 ct
Cena 3 990,00 zł Zobacz produkt

Komentarze (0)